Dekanın Mesajı | Sağlık Bilimleri Fakültesi | Hasan Kalyoncu Üniversitesi

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik olmak üzere sağlık bilimlerinin en özellikli alanlarını bir araya getirmiştir. Alanlarında tanınmış öğretim üyesi kadrosu ile marka olma yolunda ilerleyen fakültemiz ilk öğrencilerini 2011-2012 eğitim öğretim yılında almıştır. 2017-2018 eğitim öğretim yılına kadar yüksekokul olarak hizmet veren fakültemiz, bu tarihten itibaren fakülte olarak eğitimine devam etmiştir. Fakültemiz; üniversitemizin sunduğu geniş olanakları kullanarakbilinçli, mesleki yönden donanımlı, nitelikli, araştırma odaklı, etik değerlere sahip, inovatif ve proaktif diyetisyen, fizyoterapist ve hemşire yetiştirmek için eğitimini sürdürmektedir.

Sağlık Sektöründeki değişimler, küreselleşme, bilim ve teknolojideki gelişmeler, bilimsel temellere dayalı hizmet verebilecek nitelikli sağlık elemanlarının eğitimini ve yetiştirilmesini gerekli kılmaktadır. Bu kapsamda; kuruluşundan bu yana, yöneticileri, öğretim elemanları ve idari personeli ile birlikte Sağlık Bilimleri Fakültemizin amacı,  öğrencilerimizin profesyonel nitelikte, mesleki becerilerini kanıta dayalı uygulamalar ile birleştirebilen, sorun çözme becerisi, mesleki değerler ve etik karar verme yeteneği kazanmış, interdisipliner ve transdisipliner çalışabilme özelliklerine sahip, yenilikçi meslek üyeleri yetiştirmektir.

Erasmus projeleri kapsamında, uluslararası üniversitelerde değişim programlarına katılabilen öğrencilerimiz, aynı zamanda üniversitemizde yer alan sanatsal ve spor aktivitelerinden yararlanabilmekte, öğrenci kulüplerine katılarak karşılıklı zengin paylaşımlarda bulunabilmektedirler.

İnsan var oldukça var olacak bu kutsal mesleklerde başarılı, kolay olanı değil doğru olanı yapan, yaşam boyu öğrenmeyi felsefe edinmiş, etkili iletişimler kuran ve danışılan üst düzey sağlık profesyonelleri olmanız için sizleri bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımla,

Prof. Dr. Kezban BAYRAMLAR