SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Hakkımızda

Sağlık Bilimleri Yüksekokulu bünyesinde 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri açılmış olup bölümlerimiz öğrenci alımına başlamıştır. Her üç bölümümüzde ilk mezunlarını 2014-2015 Eğitim-Öğretim yılı sonunda vermiştir. Sağlık Bilimleri Yüksekokulu 04.07.2017 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi olmuştur.  20 Profesör, 1 Doçent Doktor, 10 Doktor Öğretim Üyesi, 5 Öğretim Görevlisi ve 21 Araştırma Görevlisi olmak üzere 57 Akademik Personel Fakültemiz bünyesinde görev yapmaktadır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin vizyonu,sağlıkta araştırma, eğitim ve hizmet alanlarında ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan, saygın, öncü bir fakülte olmaktır.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin misyonu ülkemiz ve bölgemizde toplum sağlığının korunması, sürdürülmesi ve geliştirilmesi için hizmet veren, toplumsal sorunlara duyarlı ve sosyal sorumluluk sahibi, yenilikçi, bilimsel,insani ve etik değerlere öncelik veren,sağlık politikalarında aktif rol alan,saygın ve üstün nitelikli sağlık profesyonelleri ve eğitimcileri yetiştirmektir.

Kalite Politikası

– Misyon ve Vizyonu doğrultusunda sağlık profesyonelleri yetiştirmek

– Kalite yönetim sistemini sürekli güncellemek ve iyileştirmek

– İç ve dış paydaşların beklentilerini karşılayabilecek mezun ve mensubu olmaktan gurur duyulan bir kurum olmaktır